Достапни линкови

logo-print

Протести во Франција против геј браковите


Францускиот претседател Франсоа Оланд

Францускиот претседател Франсоа Оланд

Десетици илјади лица протестираа на улиците на францускиот главен град Париз против плановите за легализација на геј браковите и против дозволата тие да усвојуваат деца.
Мерката ја има поддршката од претседателот Франсоа Оланд, чија Социјалистичка партија го има мнозинството во Парламентот.
XS
SM
MD
LG