Достапни линкови

logo-print

Нереди во Белфаст за британското знаме


Тројца полицајци биле повредени на петтиот ден од протестите во Белфаст поради одлуката на градското собрание, британското знаме да биде истакнато само за време на државни празници. Полицијата употреби водени топови и солзавец за да ги раздвои судрените групи на британските лојалисти кои се противат на оваа одлука и на северноирските републиканци кои не се за тоа британското знаме цела година да биде истакнато на зградата на градското собрание.
XS
SM
MD
LG