Достапни линкови

logo-print

Американски маринец осуден на 30 дневен притвор


Командант на Американските маринци се изјасни за виновен за уринирање врз мртвите трела на талибански милитанти во Авганистан во провинцијата Хелманд во 2011 година. Џосеф Камблин е прогласен за виновен за фотографирање со жртви од бојното поле. Командантот е осуден на 30 дневен притвор и казна од 2.000 американски долари.
XS
SM
MD
LG