Достапни линкови

logo-print

Затворени 12 радио станици во Пакистан


Властите во Пакистан затворија 12 илегални радио ФМ станици во северозападната провинција Кубер Паштунква.
Преставник на локалните власти Камар Али за Радио Слободна Европа – Радио Машал изјави дека овие станици немале лиценца и агитирале за бунтовниците кои се борат против владата.
XS
SM
MD
LG