Достапни линкови

logo-print

Арапската лига ја поздрави новата обединета сириска опозиција


Министрите за надворешни работи на Арaпската лига

Министрите за надворешни работи на Арaпската лига

Арaпската лига ја призна новата сириска опозиција и ја прогласи за легитимен преставник на земјата. Сириската опозиција постигна договор за обединување против режимот на Башар ал Асад. Министрите за надворешни работи на Арaпската лига на нивниот вчерашен состанок во Каиро ги повикаа и другите сириски опозициски групи да и се придружат на коалицијата.
XS
SM
MD
LG