Достапни линкови

logo-print

Перес ќе се сретне со Путин


Владимир Путин

Владимир Путин

Израелскиот претседател Шимон Перес денеска ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин. Руските власти најавија дека тема на разговорите ќе биде ситуацијата на блискиот исток, како и руско - израелската соработка во областите енергетика и земјоделство. Според руските влсти, инвестицискиот потенцијал меѓу Израел и Русија се уште го нема постигнато својот максимален потенцијал.
XS
SM
MD
LG