Достапни линкови

logo-print

Советот за безбедност се состана во помошна просторија


Советот за безбедност при Обединетите нации се состана во помошна просторија поради штетата која масовната бура Сенди ја предизвика врз зградата на Обединетите нации во Њујорк. За сега не е познато колкава штета била предизвикана на објектот. Членовите на советот усвоија резолуција за продолжување на мировната мисија во Африка.
XS
SM
MD
LG