Достапни линкови

logo-print

Десетици повредени во протестите во Кувајт


Медиумите јавуваат за повредени и приведени во протестите во Кувајт против измените на изборниот законик. Полицијата соопшти дека 11 припадници на безбедносните сили биле повредени во протестите додека според за сега неверификувани извори, десетици демонстранти биле повредени. Маршови се одржаа на неколку места во Кувајт во неделата против измените на изборниот закон пред изборите на 1 декември.
XS
SM
MD
LG