Достапни линкови

logo-print

12 милиони награда за членови на Ал Каида во Иран


Американскиот Стејт Департмент понуди 12 милиони долари награда за две лица за кои се смета дека се членови на Ал Каеда кои оперираат во Иран. Стејт Департментот рече дека тие испраќаат екстремисти во Ирак и во Авганистан. Ам,ериканската влада рече дека Иран и овозможува на Ал Каеда територија за „слободно оперирање“.
XS
SM
MD
LG