Достапни линкови

logo-print

Панета бара од Карзаи да покаже благодарност


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета побара од авганистанскиот претседател Хамид Карзаи да престане со критиките и наместо тоа да покаже малку благодарност за напорите на странските сили кои се борат против талибанците во Авганистан. Карзаи деновиве рече дека странските војници не успеваат да се справат со талибанците. Тензиите меѓу Соединетите држави и Авганистан се влошија по бранот напади на припадници на авганистанските безбедносни сили врз странски војници.
XS
SM
MD
LG