Достапни линкови

logo-print

Муслиманките во Швајцарија можат да носат бурки


Швајцарскиот парламент денеска донесе одлука дека муслиманките во таа земја можат да го покриваат лицето на јавно место. Во одлуката се наведува дека забраната би претставувала екстремна мерка која би можела негативно да влијае врз ставот на туристите од муслиманските земји кои ја посетуваат Швајцарија.
XS
SM
MD
LG