Достапни линкови

logo-print

Одбиено барањето на Караџиќ за ново судење


Обвинителството на Хашкиот трибунал го одби барањето на поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ за ново судење. Караџиќ го образложи барањето тврдејки дека сегашното судење е неправедно поради бројните пропусти на Обвинителството да ги објави доказните материјали. Хашкото обвинителство соопшти дека сегашниот судски процес против Караџиќ е праведен и дека истиот треба да продолжи.
XS
SM
MD
LG