Достапни линкови

logo-print

Извештај како било реагирано на нападот на Брејвик


Комисија на норвешката влада денеска ќе го претстави извештајот за тоа како полицијата, спасувачките екипи и другите одговорни реагирале на нападите на Андерс Брејвик во јуни минатата година. Во терористичкиот напад на десничарскиот екстремист Андерс Брејвик на островот Утоја загинаа 77 лица, главно млади.
XS
SM
MD
LG