Достапни линкови

logo-print

Напаѓачот во храмот на сиките во САД бил расист


Убиецот кој во еден храм на сиките во Висконсин уби шест луѓе пред да биде застрелан од полицијата бил неонацист кој имал расистичка панк група. Станува збор за 40 годишниот Вејд Мајкл Пејџ, поранешен специјалист за психолошки операции во американската армија од која бил отпуштен во 1998 година.
XS
SM
MD
LG