Достапни линкови

logo-print

Во Русија во поплави најмалку 46 лица го загубија животот


Најмалку 46 лица ги загубиле животите во поплави во руската јужна област Краснодарски Крај, јавија агенциите. Локалната полиција соопшти дека најголем дел од телата биле пронајдени во областа Крумск. Официјални претставници објавија дека во тек е евакуација на населението. Во овој регион, каде што изобилните дождови предизвикале излевање на реките, живеат околу 13,000 луѓе.
XS
SM
MD
LG