Достапни линкови

logo-print

Црна Гора ќе ги почне преговорите за членство во ЕУ


Советот на министри на Европската Унија на денешниот состанок во Луксмебург го одобри почетокот на преговорите за членство со Црна Гора. Оваа одлука на министрите за надворешни работи, се очекува да биде потврдена на самитот на ЕУ во петок. Црна Гора е кандидат и за членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG