Достапни линкови

logo-print

Путин бара опозицијата да ги почитува руските закони


Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди неговите политички опоненти да ги почитуваат законите или во спротивно ќе се соочат со последиците. Лидерот дополни дека желбата за политичка промена „може да стане контрапродуктивна па дури и опасна ако истата придонесе за уништување на јавниот предок и самата држава“. Путин рече дека секој што сака да се бави со политика или се смета себе си за политичар мора да постапува исклучиво во согласност со законот.
XS
SM
MD
LG