Достапни линкови

logo-print

Аунг Сан Су Ки ќе се обрати пред британскиот парламент


Аунг Сан Су Ки, продемократскиот лидер од Мјанмар денеска ќе се обрати пред пратениците од британскиот парламент, можност која ретко им се дава на странски посетители. Су Ки е во четиридневна посета на Велика Британија, во рамките на нејзината прва посета на европските земји по 25 години, во екот на про-демократските реформи во Мјанмар. Добитникот на нобеловата награда долго време беше во домашен притвор во Мјанмар.
XS
SM
MD
LG