Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Пешавар, 19 загинати


Најмалку 19 луѓе загинале, а уште 20-тина биле повредени во денешната експлозија на бомба во пакистанскиот град Пешавар. Цел на нападот бил автобус со кој се превезувале вработени во државната администрација. Засега никој не ја превзел одговорноста.
XS
SM
MD
LG