Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа се заканува со напади врз јужнокорејски медиуми


Севернокорејската војска денеска се закани дека ќе нападне редакции на неколку јужнокорејски медиумски куќи во Сеул поради критиките упатени до властите во Пјонгјанг дека ги користат децата за пропагандни цели. Во соопштението се додава дека јужнокорејските медиуми навредиле 20 илјади децата кои учествувале на еден митинг во Пјонгјанг. ,,Заканите на Северна Кореа се целосно бесмислени,, наведе јужнокорејското министерство за одбрана.
XS
SM
MD
LG