Достапни линкови

logo-print

Десетмина загинати на аеродромот во Ганда


илустрација

илустрација

Десетина лица загинале откако товарен авион слетал врз автобус на аеродромот во главниот град на Ганда. Според првичните извештаи, загинатите се патници од автобусот, додека членовите на екипажот од авионот биле хоспитализирани. Операторот на аеродромот во Ганда соопшти дека авионот залетал на пистата при слетување.
XS
SM
MD
LG