Достапни линкови

logo-print

Шефот на украинскиот Олимписки комитет си поднесе оставка


Шефот на украинскиот Национален олимписки комитет си поднесе оставка по обвинувањата дека на црно продавал билети за Олимписките игри во Лондон. Комитетот соопшти дека Володимир Герашенко се согласил да соработува со независен истражен комитет кој ќе ги разгледува обвинувањата. Минатата недела Герашенко тврдеше дека се шегувал со новинарот на кој му понудил да купи влезници. Од Олимпискиот комитет велат дека немаат вишок билети за продавање.
XS
SM
MD
LG