Достапни линкови

logo-print

Лидерите од ЕУ ќе разговараат за економски раст


Лидерите на 27 земји членки на Европската унија се состануваат во Брисел на разговори за должничката криза, создавање на работни места и економски раст. Организацијата за економска соработка и развој во вторникот ги предупреди 17 земји членки на Еврозоната дека постои ризик од запаѓање во голема рецесија. Европските лидери ќе се фокусираат на стимулирањето на растот во Европа по неколкугодишно промовирање на мерки за штедење.
XS
SM
MD
LG