Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот премиер не поднесува оставка


Пакистанскиот премиер Јусуф Реза Гилани денеска изјави дека нема намера да си поднесе оставка и оти единствено парламентот може да го разреши од функцијата. Повиците за оставка на Гилани уследија откако вчера Врховниот суд го обини за попречување на правдата во еден случај за корупција.
XS
SM
MD
LG