Достапни линкови

logo-print

Признаниа од обвинетите за атентат на лидерот на Абхазија


Александар Анкваб

Александар Анкваб

Властите во грузискиот регион Абхазија соопштија дека осомничените уапсени под сомненија за обид за атентат на лидерот Александар Анкваб ги признале обвиненијата. Три лица им кажале на властите дека два пати се обиделе да го убијат претседателот. Последниот обид се случи во Фебруари, кога загинаа двајца телохранители на Анкваб. Четвртиот осомничен се самоубил во затворска келија.
XS
SM
MD
LG