Достапни линкови

logo-print

Бан бара целосна слобода на движење за набљудувачите во Сирија


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун изјави дека сириската влада ќе биде одговорна да им обезбеди на набљудувачите на ОН слобода на движење за да го мониторираат прекинот на огнот. Бан оцени дека примирјето е многу фрагилно,но додаде дека од суштинска важност е да продолжи политичкиот дијалог.Тој кажа дека опозициските сили исто така целосно треба да соработуваат
XS
SM
MD
LG