Достапни линкови

logo-print

Маж се самозапали во Киргистан во знак на протест


Еден 65 годишен маж се самозапали во знак на протест во киргистанскиот град Ош. Киргистанските власти соопштија дека мажот оставил порака во која го повикува народот да ги прекине константните протесни акции и да ја почитува власта и опозицијата подеднакво.
XS
SM
MD
LG