Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја почна да ја полни ракетата со гориво


Северна Кореја соопшти дека почнало снабдувањето со гориво на ракетата која ќе однесе сателит во вселената, за што Западот смета дека станува збор за тестирање на ракета со долг дострел.
Првиот човек на севернокорејскиот сателитски контролен центар не им прецизира на странските новинари кога снабдувањето со гориво ќе биде завршено, ниту пак кога ќе биде реализирано лансирањето.
XS
SM
MD
LG