Достапни линкови

logo-print

Рекордна цена за спортски клуб


Американскиот бејзбол клуб Лос Анџелес Доџерс ќе биде продаден за 2 милијарди долари, јавуваат новинските агенции, додавајќи дека станува збор за највисока цена за еден спортски клуб досега. Синоќа групата раководена од Меџик Џонсон кошаркарската легенда на Лос Анџелес Лејкерс постигнала договор за купување на тимот кој е во стечај.
XS
SM
MD
LG