Достапни линкови

logo-print

Обама со предупредување до Северна Кореа


Американскиот претседател Барак Обама при посетата на Јужна Кореа

Американскиот претседател Барак Обама при посетата на Јужна Кореа

Американскиот претседател Барак Обама ја предупреди Северна Кореа дека нема да постигне ништо со закани и провокации. Изјавата на Обама доаѓа додека Северна Кореа се подготвува да лансира ракета со долг отстрел, за која земјата тврди дека е сателит.
Обама во Сеул се сретна со претседателот на Јужна Кореа Ли Мјунг-бак на самитот за нуклеарна безбедност.
XS
SM
MD
LG