Достапни линкови

logo-print

Русија годинава нема да ограничува извоз на жито


Рускиот претседател на заминување Дмитри Медведев вози комбајн

Рускиот претседател на заминување Дмитри Медведев вози комбајн

Руската влада соопшти дека оваа година нема да воведува ограничувања на извозот на жито. Министерката за земјоделство Елена Скриник денеска во Москва оцени дека Русија ги надмина последиците од големата суша пред две години што водеа до ограничување на извозот.
XS
SM
MD
LG