Достапни линкови

logo-print

Расте бројката на загинати при бомбашките напади во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 13 лица загинале, а околу дваесет се повредени при експлозија на автомобил бомба, кој бил проследен со напад на бомбаш самоубиец. Координираните напади се случиле во градот Тал Афар во близина на границата со Сирија.
Според локалните власти, автомобилот бомба експлодирал покрај еден популарен ресторан во центарот на градот, а кога некои од посетителите дошле на местото да помогнат, бомбашот самоубиец го активирал неговиот експлозив.
XS
SM
MD
LG