Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски се сретна со индискиот колега Синг


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска во Њу Делхи оствари средба со неговиот индиски колега Манмохан Синг. Тие разговарале за можностите за продлабочување на економската соработка меѓу двете земји. Груевски го запознал Синг со можностите за инвестирање во Македонија.
Според него индискиот премиер дал поддршка за проширување на македонскиот пазар, затоа што Индија е економија во раст, која има се повеќе големи компании кои бараат пазари надвор од земјата, односно да се прошират на други континенти во Европа, Америка и Австралија.
XS
SM
MD
LG