Достапни линкови

logo-print

Грчката полиција деактивирала бомба во метрото во Атина


Моќна запаллива направа со механизам со часовник деактивирала полицијата во Атина во воз на метрото, јавија агенциите. Направата била откриена од машиновозачот во пакет на седиште во еден од вагоните.
Бомбата е однесена во лабораторијата за криминалистика. Нападите во јавните објекти според агенциите начесто ги вршат анархистите, но досега немало случај цел да биде јавниот транспорт.
XS
SM
MD
LG