Достапни линкови

logo-print

Пронајдени уште четири тела во остатоците на бродот Коста Конкордија


Коста Конкордија

Коста Конкордија

Спасувачките екипи лоцирале уште четири тела во остатоците на бродот Коста Конкордија кој се насука во близина на брегот на Тоскана во Италија. Телата се уште не се индентификувани.
Бродот превезуваше околу 4000 патници, а при несреќата загинаа 17 лица, а 15 се водат за исчезнати. Италијанското обвинителство поведе истрага против капетанот и првиот офицер на бродот.
XS
SM
MD
LG