Достапни линкови

logo-print

Венизелос оптимист за одобрувањето на кредитот на Грција


Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос

Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос

Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос изјави денеска дека е оптимист за одобрувањето на вториот пакет финансиска помош за неговата земја. Венизелос ја даде изјавата во Брисел пред состанокот на министрите за финансии на земјите од еврозоната на кој треба да донесат одлука дали ќе го одобрат кредитот на Грција во износ од 130 милиони евра.
XS
SM
MD
LG