Достапни линкови

logo-print

Кнут Волебек во посета на Македонија


Кнут Волебек

Кнут Волебек

Во посета на Република Македонија престојува високиот комесар за национални млацинства на ОБСЕ Кнут Волебек. Предвидени се негови средби со претставници на државниот врв, а засега е потврден само приемот од Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
Волебек вчера имал средби со претставници на политичките партии и на верските заедници, на кои главна тема биле неодамнешните меѓуверски и меѓуетнички инциденти во Македонија.
XS
SM
MD
LG