Достапни линкови

logo-print

Советот за безбедност на ОН ќе разговара за Косово


Советот за безбедност на ОН денеска ќе го разгледува извештајот на генeралниот секретар Бан Ки Мун за ситуацијата во Косово. Во истовреме и Еулекс треба да поднесе извештај за резултатите од истрагата за трговија на органи на Косово. На седницата ќе присуствуват и министрите за надворешни работи на Србија и на Косово, Вук Јеремиќ и Енвер Хоџај.
XS
SM
MD
LG