Достапни линкови

logo-print

Втор ден од Светскиот економски форум во Давос


Во Давос продолжува Светскиот економски форум на кој се разговара за актуелните економски проблеми во светот. Германската канцеларка Ангела Меркел вчера на отворањето изјави дека на Европа и недостасуваат политички структури непоходни за одржување на заедничката валута еврото. Меркел исто така ги отфрли барањата за подрастично зголмување на буџетот наменет за спас на еврозоната.
XS
SM
MD
LG