Достапни линкови

logo-print

Индентификувани американските војници кои уринираа врз мртви талибанци


Фотографија од видео снимката на американските маринци кои уринираат врз мертвите тела на талибанците

Фотографија од видео снимката на американските маринци кои уринираат врз мертвите тела на талибанците

Најмалку двајца од четирите американски маринци кои биле снимени на едно видео како уринираат врз мртви тела на талибански борци се индентификувани. Според извештаите едниницата која е вмешана во случајот е стационирана во кампот Лејеуне во Северна Каролина.
СНН објави дека единицата била распоредена во Авганистан на почетокот на 2011 година, а се вратила во септември или октомври.
XS
SM
MD
LG