Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати работници на ОН


илустрација

илустрација

Членови на персоналот на Обединетите нации беа примарна цел на неколку напди во текот на 2011 година. Во текот на изминатата година загинале двојно повеќе вработени во Обединетите нации во споредба со 2010 година, соопштија од Синдикатот на вработените во светската организација. Во соопштението на Синдикатот се наведува дека лани загинале 35 вработени во Обединетите нации меѓу кои 25 цивили, деветмина мировници и еден воен советник.
XS
SM
MD
LG