Достапни линкови

logo-print

Седумдесетмина загинати во Мјанмар


Седумдесетмина загинаа а осумдесетина се повредени во експлозија во најголемиот град во Мијанмар. Полицијата за сега не е сигурна што ја предизвикало експлозијата во градот Јангон, но медиумите јавуваат дека инцидентот се случил во близина на магацин. Очевидци сведочат дека слушнале една погоема експлозија, проселдена од неколку помали. Пожарникарите веќе интервенираат на местото на настанот.
XS
SM
MD
LG