Достапни линкови

logo-print

Поранешен кинески министер прозван за железничка несреќа


Кинеската влада соопшти дека грешки во дизајнот се причина за несреќата во која се урна брз воз во Јули, кога загинаа 40 лица. Во владиниот извештај се наведува дека поранешниот министер за транспорт е меѓу 54 службеници кои се сметаат за одговорни за инцидентот.
XS
SM
MD
LG