Достапни линкови

logo-print

Извлечени 16 тела на загинати од руската нафтена платформа


Спасувачите пронашле најмалку 16 тела на загинати работници од нафтената платформа Колскаја, што вчера потона во близина на рускиот остров Сахалин на Далечниот Исток. На платформата во Окотското Море имало 67 луѓе. Веднаш по несреќата, спасувачите успеаја да извлечат 14 преживеани.
XS
SM
MD
LG