Достапни линкови

logo-print

Уапсен осомничениот за пукањето врз Белата Куќа


Американската полиција вчера во Пенсилванија го уапси лицето по кое трагаше по пукањето во близина на Белата Куќа во Вашингтон. Според полициската служба задолжена за заштита на американскиот претседател, станува збор за 21-годишниот Оскар Ернандес, по кого се трагаше од петокот, кога беа пронајдени траги во едно напуштено возило недалеку од Белата Куќа, веднаш откако беа слушнати истрели во близина на резиденцијата на претседателот на САД.
Полицијата соопшти дека вчера го нашла куршумот што го погодил непробојното стакло на прозорот на Белата куќа, како и дополнителна рамка со муниција пред зградата.
XS
SM
MD
LG