Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерката Теута Арифи во Брисел


Заменик претседателот на македонската влада задолжен за европски прашања Теута Арифи денеска во рамките на работната посета на Брисел, се сретна со комесарот на Европската унија за проширување Штефан Филе, со генералниот директор на Генералниот директорат за проширување Стефано Санино и со Мирослав Лајчак, директор за Европа и Централана Азија во Службата за надворешни работи на ЕУ. На средбите таа ги презентираше активностите кои се планирани да бидат преземени со цел да се адресираат препораките нотирани во извештајот на Европската Комисија за напредокот на Македонија.
XS
SM
MD
LG