Достапни линкови

logo-print

Соопштени противниците на Македонија во квалификациите на ЕП


Македонската машка одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за Европското првенство кое во 2013 година ќе се одржи во Полска и Данска.
На денешната жребка одржана во Луксембург, репрезентацијата на Македонија се најде во квалификациската групата Ц, заедно со селекциите на Чешка, Австрија и победникот од дуелот меѓу Хрватска и Швајцарија.
Првиот турнир ќе се одигра од 6 до 9 септември 2012 година во Виена, додека седум дена подоцна (13-15 септември) вториот турнир ќе се одржи во Карлови Вари, Чешка.
XS
SM
MD
LG