Достапни линкови

logo-print

Сиријците бараат зона на забранети летови


Сиријски активисти јавија дека безбедносни сили ги опколиле џамиите и вршеле апсења во обид да ги спречат антивладините протести по редовната петочна молитва. И покрај тоа, во некои градови имало протести на кои демонстрантите како заштита барале од западните земји да воспостават зона на забранети летови. Повикот коинцидира со завршувањето на мандатот на НАТО во Либија.
XS
SM
MD
LG