Достапни линкови

logo-print

Берлускони ќе разгледува нови марки за штедење


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска свика владина седница на која ќе се разговара за мерките за штедење кои ги бара ЕУ за да се намали должничката криза. ЕУ изврши притисок викендов врз Италија за да ги презентира до среда новите мерки што ќе треба да ги спроведе за да го заживее слабиот економски раст.
XS
SM
MD
LG