Достапни линкови

logo-print

Санадер бара да се брани од слобода


Судот во Загреб денеска ќе донесе одлука дали поранешниот хрватски премиер Иво Санадер ќе остане во притвор или ќе му биде дозволено да се брани од слобода. Еден од адвокатите на Санадер соопшти дека одбраната ќе понуди кауција, но не соопшти за колку пари станува збор. На Санадер му е одредена мерка притвор од 9 ти декември минатата година , но тогаш тој ја напушти Хрватска. Денешното рочиште ќе се оддржи зад затворени врати за јавноста.
XS
SM
MD
LG